Chrome 50 nie dla komputerów Windows XP i Vista

Google udostępnił na początku tego tygodnia nową wersję przeglądarki Chrome (50), której nie można jednak instalować na komputerach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Windows XP, Windows Vista i trzech starszych edycji systemu OS X (Apple).

Trzy starsze wersje systemu operacyjnego OS X, które nie rozpoznają i co za tym idzie nie zaakceptują przeglądarki Chrome 50, to OS X Snow Leopard, OS X Lion i OS X Mountain Lion. Systemy te – razem z systemami Windows XP i Windows Vista – miały swoje premiery w latach 2001 (Windows XP) do 2012 (OS X Mountain Lion). Użytkownicy takich komputerów są zdani na przeglądarkę Chrome 49. Musza mieć jednak świadomość tego, że nie będą w przyszłości otrzymywać poprawek, które zwiększają bezpieczeństwo pracy tej przeglądarki.

Szacuje się, że 13,6% wszystkich pecetów Windows pracuje obecnie pod kontrolą systemu Windows XP lub Windows Vista. Jeśli chodzi o systemy Snow Leopard, Lion i Mountain Lion, to zarządzają one obecnie co dziesiątym komputerem Mac.

Zobacz również:

Co ciekawe, Microsoft dostarcza użytkownikom komputerów Windows Vista dalej poprawki bezpieczeństwa i zapowiada, że będzie tak robić do kwietnia 2017 roku.

Google radzi użytkownikom, aby przechodzili na system Windows 7 lub nowszy. przypadku komputerów Mac użytkownicy mogą przechodzić na system OS X Mavericks lub nowszy.

Istnieje jeszcze jedna opcja. Użytkownicy komputerów Windows XP, Windows Vista, Snow Leopard i Lion i Mountain Lion mogą zawsze zainstalować inną przeglądarkę, które jest zgodna z tymi systemami. W przypadku komputerów XP i Vista może to być Firefox, a w przypadku komputerów Snow Leopard (czyli OS X 10.6) przeglądarka Opera.

Więcej informacji na temat wymagań stawianych przez przeglądarkę Chrome można znaleźć tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200