Chmurowy pakiet Dynamics 365 będzie modyfikowany dwa razy w roku

Microsoft zamierza udostępniać użytkownikom pakietu Dynamics 365, oferowanego im w chmurze, jego kolejne modyfikacje (chodzi o duży upgrade) dwa razy w roku, tak samo jak ma to miejsce w przypadku dwóch innych flagowych produktów tej firmy, czyli systemu Windows i pakietu Office 365.

Informacje taką umieścił kilka dni temu na firmowym blogu Microsoftu jeden z jego szefów. Mo Osborne (COO grupy Business Applications Engineering) napisał: "Zmieniamy sposób, w jaki będziemy udostępniać aktualizacje narzędzia Dynamics 365 (dostępnego w trybie online)". Duży update tego produktu będzie się zawsze pojawiać dwa razy w roku - w kwietniu oraz w październiku. Za każdym razem będziemy wprowadzać do pakietu zupełnie nowe opcje i funkcjonalności".

Tak więc użytkownicy oprogramowania Dynamics 365 będą mogli przechodzić na kolejną wersję tego narzędzia równie często, jak użytkownicy systemu Windows 10 i pakietu Office 365. Warto przypomnieć, że dwie ostatnie duże modyfikacje systemu Windows 10 miały miejsce w kwietniu tego roku oraz w październiku 2017 roku.

Zobacz również:

Należy pamiętać, że ogłoszenie Osborne'a dotyczy tylko tej wersji oprogramowania Dynamics 365, która jest hostowana w chmurze Azure. Wersja lokalna rozwiązania Dynamics 365 - której Microsoft nadał nazwę Local Business Data - będzie aktualizowana zgodnie z innym harmonogramem, czyli na pewno rzadziej.


TOP 200