Chmurowy biznes Microsoftu rośnie w siłę jak nigdy wcześniej

Microsoft odnotował swego rodzaju sukces polegający na tym, że po raz pierwszy w historii tej korporacji jej dział zajmujący się rozwiązaniami chmurowymi wygenerował większy przychód niż jakikolwiek inny.

Korporacja z Redmond podała taką informację pod koniec zeszłego tygodniu. W opublikowanym przez nią sprawozdaniu finansowym podsumowującym wyniki uzyskane w drugim kwartale tego roku (w przypadku tej firmy jest to ostatni kwartał 2019 fiskalnego roku) można przeczytać, że przychód osiągnięty przez jej chmurowy biznes wyniósł 11,4 mld USD, czyli był większy od przychodu osiągniętego przez jakikolwiek inny jej dział.

Całkowity przychód osiągnięty przez Microsoft w ostatnim kwartale zamknął się kwotą 33,7 mld USD (wzrost o 12% porównując rok do roku. Natomiast zysk operacyjny firmy wzrósł o 20% i wyniósł 12,4 mld USD. Z kolei zysk netto liczony zgodnie z normą GAAP (Generally Accepted Accounting Principles) wyniósł 13,2 mld USD, czyli wzrósł aż o 49%.

Zobacz również:

  • Ekosystem partnerski IBM - recepta na skuteczność rynkową
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Nvidia AI Computing by HPE – wspólna oferta rozwiązań do obsługi środowisk AI

W związku z tym, że drugi kwartał tego roku był dla tej korporacji ostatnim kwartałem całego fiskalnego roku, podała ona od razu również wyniki podsumowujące cały rok.

I tak w całym fiskalnym 2019 roku Microsoft uzyskał przychód w wysokości 125,8 mld USD (wzrost o 14% w porównaniu z 2018 rokiem). Zysk netto zamknął się natomiast kwotą 39,8 mld USD (co oznacza wzrost o 137%). Nie wdając się w szczegółowe analizy można powiedzieć, że wyniki korporacji zaskoczyły analityków finansowych, którzy spodziewali się co prawda wzrostów, ale nie tak wielkich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200