Chmurowa usługa VMware pozwalająca odzyskiwać dane po awarii systemu IT

VMware oferuje nową usługę chmurową, która pozwala odzyskiwać przedsiębiorstwom dane w przypadku awarii centrum danych. Nosi ona nazwę vCloud Hybrid Service Disaster Recovery (HSDR) i została opracowana z myślą o firmach, których nie stać na wdrożenie drogich z reguły metod, dzięki którym biznesowe dane można po takiej awarii szybko odzyskać.

Z usługi HSDR mogą korzystać użytkownicy wykorzystujący oprogramowanie VMware vSphere. Mogą oni tworzyć repliki wirtualnych serwerów i przechowywać je w chmurze, a konkretnie w jednym z publicznych centrów danych HSDR utrzymywanych przez VMware. W przypadku wystąpienia awarii systemu IT, jego zasoby (a więc dane i aplikacje) mogą być odtworzone, gdyż ich repliki są przechowywane w jednym z centrów danych firmy VMware. Użytkownik usługi może deklarować, jak często zasoby centrum powinny być replikowane (parametr recovery point, którego wartość może wynosić od 15 minut do 24 godzin).

Cena usługi zaczyna się od 835 USD na miesiąc. Użytkownik centrum ma wtedy do dyspozycji 1 TB pamięci masowej, 20 GB pamięci vRAM i wirtualne procesory (vCPU) przetwarzające dane tak szybko, jak np. cztery fizyczne procesory taktowane zegarem 2,5 GHz.

Zobacz również:

  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą

VMware chce też zachęcić do korzystania z usługi tych użytkowników, którzy obawiają się, że przepustowość posiadanego przez połączenia WAN jest zbyt mała, aby pierwsza replikacja zasobów zakończyła się powodzeniem. Użytkownicy tacy mogą wykonać pierwszy transfer zasobów w trybie offline, po czym usługa będzie w kolejnym krokach już automatycznie synchronizować dane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200