"Chmura publiczna w scenariuszach biznesowych" – weź udział w projekcie poświęconym Public Cloud

Czy Chmura Publiczna jest w stanie zapewnić bezpieczne i stabilne usługi? W jaki sposób przejście do świata Cloud może zapewnić firmie realne oszczędności i dodatkowe możliwości rozwoju? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi w branży IT, zapraszamy - czekają na ciebie darmowe seminaria, szkolenia oraz wdrożenia pilotażowe.

Projekt "Chmura publiczna w scenariuszach biznesowych" składa się z trzech etapów, w trakcie których omówione zostaną wyzwania biznesowe związane z wykorzystaniem Cloud Computingu w firmie. Osoby biorące udział w projekcie będą miały okazję nie tylko dowiedzieć się jak sobie z nimi radzić, ale także uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Pierwszy etap projektu to sześć seminariów online, w trakcie których przedstawionych zostanie tyle samo konkretnych scenariuszy biznesowych:

• Integracja środowiska firmowego z chmura publiczną IaaS oraz SaaS (12 lutego – zapraszamy do obejrzenia eSeminarium w serwisie VOD)

Zobacz również:

  • Asystent AI Copilot wkroczył do platformy Azure SQL Database
  • Wydatki na chmurę wzrosną w tym roku
  • Akcje Intel spadają - winna rosnąca konkurencja w AI

• Disaster Recovery i Backup (5 marca)

• Integracja danych i raportowanie w chmurze obliczeniowej (12 marca)

• Aplikacje i serwisy intranetowe w chmurze publicznej (26 marca)

• Aplikacje i serwisy internetowe w chmurze publicznej (2 kwietnia)

• Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (9 kwietnia)

Jak to wygląda w praktyce? Dwunastego lutego odbyło się pierwsze z wymienionych seminariów. Mówiono na nim między innymi o usługach logowania, zarządzaniu prawami i szyfrowaniu. Jest ono oczywiście dostępne w formie materiału wideo na oficjalnej stronie projektu. Kolejne z zaplanowanych seminariów odbędzie się już piątego marca o godzinie 10 i będzie poświęcone tematyce: Disaster Recovery i Backup.

To jednak nie wszystkie działania zaplanowane w ramach projektu. W dalszej jego części, dla najbardziej aktywnych uczestników eSeminariów, odbędą się szkolenia techniczne obejmujące następujące zagadnienia:

• Office 365, Intune, Administracja i Zarządzanie

• Windows Azure, Administracja i Zarządzanie usługami IaaS

• Projektowanie i budowa aplikacji dla chmury publicznej

Projekt zostanie zamknięty częścią praktyczną – dedykowanymi wdrożeniami pilotażowymi. Zostaną one przeprowadzone przez wyselekcjonowaną grupę partnerów współdziałających z pracownikami firm biorących udział w projekcie. Ci zaś zostaną wcześniej nieodpłatnie przeszkoleni z zagadnień opisanych powyżej.

W grupie partnerów znalazły się takie firmy jak: Atena, APN Promise, eOpen, ITmagination, Integrity Solutions oraz Fild.net.

Zachęcamy do rejestrowania się i wzięcia udziału w projekcie, jednocześnie przypominając, że uczestnictwo jest całkowicie darmowe (dotyczy to zarówno eSeminariów jak i szkoleń i wdrożeń). Formularz rejestracyjny znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej projektu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200