Chmura Azure będzie świadczyć usługi bazujące na technologii Blockchain

Microsoft nawiązał strategiczne partnerstwo z konsorcjum finansowym R3 CEV, które zrzesza kilkadziesiąt wiodących na świecie banków. U podstawa takiej decyzji legła chęć opracowania nowych metod wdrażania technologii znanej pod nazwą Blockchain.

To technologia, która obsługuję transakcje prowadzone z użyciem wirtualnej waluty Bitcoin. Bazuje ona na łańcuchu bloków (stąd nazwą Blockchain) służącym do przechowywania danych, jakimi są transakcje zachodzące w sieci bitcoin. Są to transakcje charakteryzujące się tym, iż są całkowicie bezpieczne i prowadzone z użyciem zaawansowanym technik kryptograficznych.

Porozumienie przewiduje, że Microsoft zapewni konsorcjum R3 CEV dostęp do usług świadczonych przez chmurę Azure. Z usług tych będą więc mogły korzystać wszystkie banki wchodzące w skład konsorcjum, w tym tacy potentaci, jak Bank of America, Credit Suisse, Goldman Sachs oraz UBS.

Zobacz również:

  • Asystent AI Copilot wkroczył do platformy Azure SQL Database

Co więcej, Microsoft opracuje szereg nowych usług, zaprojektowanych specjalnie z myślą o sektorze finansowy i konsorcjum R3 CEV.

Analitycy przewidują, że po wkroczeniu technologii Blockchain do chmury Azure, banki będą się chętniej decydować na wdrażanie rozwiązań umożliwiających realizowanie transakcji finansowych z wykorzystanie wirtualnej waluty Bitcoin.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200