Chłodzenie wodne do GeForce FX

Już w maju Gainward rozpocznie sprzedaż zestawów do chłodzenia wodnego kart graficznych GeForce FX 5800 Ultra. Dzięki temu dodatkowi możliwe będzie przetaktowanie rdzenia procesora graficznego, pamięci, a co istotniejsze - znaczne obniżenie hałasu wytwarzanego przez legendarną już "suszarkę" NVidii.

Zestaw nazwano CoolFX i będzie go można zainstalować na kartach Gainwarda FX PowerPack! Kolejnej generacji (samodzielnie produkowanych przez firmę, a nie gotowych egzemplarzy otrzymywanych od NVidii). Na razie nie wiadomo, czy CoolFX będzie można zamontować na kartach graficznych innych producentów.

Wiadomo za to, że w skład kompletu wejdzie blok wykonany z metalu przeznaczony do chłodzenia procesora i pamięci. Na wyposażeniu powinna się również znaleźć niewielka pompa i zbiornik na ciecz (taki zestaw można było obejrzeć na zapleczu stoiska Gainwarda na targach CeBIT 2003). Ze specjalnym chłodzeniem można będzie ustawić taktowanie procesora do wartości mniej więcej 580 MHz (standard to 500 MHz).

Wszelkich operacji związanych ze zmianą częstotliwości taktowania będzie można dokonywać z poziomu znanego już oprogramowania Gainwarda EXPERTool.

Chłodzenie trafi do sklepów w maju br. w cenie ok 200 EUR.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200