Chłodzące nowości Asusa

Oferta firmy Asus wzbogaciła się o dwa nowe coolery z linii Triton. Mowa tu o modelach Triton 70 i Triton 75, przeznaczonych do współpracy zarówno z procesorami Intela, jak i układami AMD.

Asus Triton 70 mierzy 90 x 78 x 125 i waży 350 gramów (bez wentylatora). Urządzenie korzysta z radiatora, składającego się z miedzianej podstawy połączonej trzema miedzianymi rurkami termoprzewodzącymi (heatpipe) z pozostałą, ożebrowaną, aluminiową częścią.

Chłodzące nowości Asusa

Triton 70

Na jego bocznej ściance zamontowano wiatrak o wymiarach 92 x 92 x 25 mm, który obraca się z prędkością 2300 obrotów na minutę (+/-10%, z automatyczną kontrolą prędkości; poziom hałasu - 22 dBA) i wykorzystuje trwałe łożysko w systemie Long Life Sleeve. Producent podkreśla również, że nieco bardziej wymagający użytkownicy mają możliwość skorzystania z opcjonalnego wentylatora, który mogą zamontować na drugiej ściance (niestety w jego przypadku nie będzie dostępna automatyczna kontrola prędkości).

Asus Triton 75 - w odróżnieniu do poprzednika - sprzedawany jest bez wentylatora. Dobór odpowiedniego modelu pozostawiono klientowi, który może wybierać spośród dostępnych na rynku wiatraków o rekomendowanych przez producenta wymiarach 120 x 120 x 25 i przepływie powietrze poniżej 45,3 CFM.

Chłodzące nowości Asusa

Triton 75

Nowość korzysta z miedzianej podstawy, czterech miedzianych rurek termoprzewodzących oraz aluminiowych żeberek. Jej gabaryty to 137 x 120 x 90 mm, natomiast waga - 395 gramów.

Obydwa coolery przeznaczone są do współpracy zarówno z procesorami Intela (Socket LGA775), jak i układami AMD (Socket 939/940/AM2).

Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200