Chipy w japońskich paszportach

Japonia rozpoczęła wydawanie paszportów zawierających chip RFID. Wbudowana w papier elektronika służy do zapisania danych posiadacza dokumentu, w tym także jego zdjęcia.

Wprowadzenie przez Japonię paszportów biometrycznych oznacza zgodność z wymogami bezpieczeństwa narzucanymi przez Stany Zjednoczone, a proponowanymi od czasu pamiętnych ataków z dnia 11. września. Warto bowiem wiedzieć, że mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni umiłowali sobie odwiedzanie USA - bywają tam częściej niż w jakimkolwiek innym państwie na świecie.

Zdaniem japońskiego ministra spraw zagranicznych, wklejanie w paszportach RFID-ów utrudni ich fałszowanie (więcej o RFID-ach w artykule "Znaki bestii w dolarach i euro").

Amerykańskie reguły dotyczące wymogów stawianych dokumentom obcokrajowców wejdą w życie 26 października bieżącego roku. Od tego dnia mieszkańcy 27 krajów mogący odwiedzać USA bez wizy będą musieli być wyposażeni w paszporty biometryczne (z RFID-ami).

Warto zajrzeć: "Japonia: sprzedaż Pentium II nielegalna".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200