Chipset 65 nm dla telefonów komórkowych

Infineon wyprodukował i przetestował układ scalony CMOS oparty na technologii 65 nanometrów, przeznaczony do instalowania w telefonach komórkowych. Chipset zawiera 30 mln tranzystorów i ma powierzchnię 33 milimetrów kwadratowych.

Produkt został wyprodukowany w Singapurze i był testowany w laboratoriach w Niemczech (Duisburg i Monachium) oraz w Indiach (Bangalore). Infineon informuje, że układ wejdzie do produkcji jeszcze w tym roku.

Testy wykazały, że układ pracuje stabilnie, wydajnie i pobiera niewiele prądu, co jest bardzo ważne w przypadku urządzeń przenośnych.

Zobacz również:

  • Rewolucja w elektronice. Opracowano technologię produkcji biodegradowalnych płytek drukowanych

Infineon wyprodukował swój pierwszy chipset oparty na technologii 65 nm już w lutym br. Zaprezentowany obecnie układ został zaprojektowany w ramach współpracy z przymierzem ICIS, którego członkami są IBM, Chartered Semiconductor Manufacturing, Infineon i Samsung.

Inne firmy, które udostępniły już próbki chipsetów 65 nm obsługujących telefony komórkowe, to Qualcomm i Texas Instruments, który dostarcza swoje produkty Nokii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200