Chip dla przenośnych

Lucent Technologies prowadzi prace nad stworzeniem nowej generacji mikroprocesora do zastosowań w urządzeniach komunikacji bezprzewodowej.

Lucent Technologies zapowiada opracowanie rozwiązań, które umożliwią powstanie szybkich bezprzewodowych sieci komputerowych. Inżynierowie tej firmy opracowali produkt, który - jak sądzą - jest pierwszym całkowicie krzemowym mikroprocesorem, możliwym do umieszczenia w odbiornikach odbierających sygnały radiowe emitowane przez urządzenia przenośne, takie jak telefony komórkowe czy notebooki. Odbiorniki obecnie używane są wyposażone w 10-20 mikroprocesorów wykonanych z arsenu, które do tej pory były uważane za najlepiej radzące sobie ze skomplikowanymi zadaniami sieciowymi.

Inżynierowie firmy Lucent twierdzą, iż nowe odbiorniki wyposażone tylko w 3 mikroprocesory nowej generacji są 100 razy mniejsze i 10-100 razy tańsze od obecnych. Przełomowy produkt zostanie wprowadzony na rynek w ciągu 5 lat. Znajdzie on zastosowanie w bezprzewodowych urządzeniach sieciowych nowej generacji i wpłynie na przyspieszenie prędkości transmisji internetowych w urządzeniach przenośnych.

Zobacz również:


TOP 200