Chiny uchylają drzwi

Chiński rząd zezwoli zagranicznym firmom na inwestycje w usługi transmisyjne wykorzystujące sieci telewizji kablowej.

Według raportu oficjalnej gazety rządowej, rząd chiński zamierza udostępnić w celach inwestycyjnych infrastrukturę sieci kablowych umożliwiającą transmisję głosu i danych. Przez ostatnich kilka miesięcy rząd w Pekinie wysyłał sprzeczne sygnały na temat inwestycji w Internet i inne usługi komunikacyjne. Mimo, że Chiny zostały przyjęte do Światowej Organizacji Handlu (WTO), rząd nie otworzył rynków na zagraniczne inwestycje, a nawet zdelegalizował przedsięwzięcia zagranicznych firm w sektor usług telekomunikacyjnych. Podczas negocjacji dotyczących przystąpienia Chin do WTO, rząd tego państwa zgodził się na stopniowe udostępnianie usług telekomunikacyjnych dla zagranicznych inwestorów, ale przedstawiciele chińskich władz zapowiedzieli, że zachowają pełną kontrolę nad dostępem do Internetu i innych mediów.

Aby zachować kontrolę nad inwestycjami w sieci kablowe, rząd powoła do życia instytucje China Broadcast/TV Network Community Antenna Group, która będzie zajmować się wyłącznie usługami telewizyjnymi. W niedługim czasie powstanie druga platforma umożliwiająca transmisje danych i głosu przez sieci kablowe i w tych inwestycjach będą mogły uczestniczyć również firmy zagraniczne.

Zobacz również:

  • Microsoft zaatakowany przez Rosjan - celem kluczowe systemy
  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200