Chiny emitują tokeny NFT upamiętniające Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022

Mimo że Chiny zabroniły oficjalnie handlowania kryptowalutami, wprowadziły w tym tygodniu do obiegu kolekcję cyfrowych tokenów NFT zawierających emblematy nawiązujące do zakończonych niedawno Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022.

Źródło: k.sina.cn

Kolekcja nosi nazwę „Snowflakes Illuminate the Centenary Journey of Winter Games” i jest obsługiwana przez platformę BSV NFTonShow. Na tokenach widnieją wizerunki oficjalnej maskotki Igrzysk Xiao Cang uprawiającej pięć różnych sportów zimowych, pod którymi widnieją napisy w językach chińskim i angielskim.

Opłaty za wybicie olimpijskich tokenów NFT wynosi ok. 0,015 USD. Do tego dochodzi tzw. opłata sieciowa wynosząca około 0,0004 USD. Wszystkie tokeny razem z ich wizerunkami są przechowywane w sieci BSV NFTonShow obsługującej cały łańcuch transakcji blockchain. Zwykle w łańcuchu bloków przechowywany jest tylko adres internetowy tokenów NFT, a ich rzeczywisty obraz NFT znajduje się w Internecie.

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę
  • Czy kryptowaluty znikną?

Tokeny „Snowflakes Illuminate the Centenary Journey of Winter Games” można kupować w postaci tzw. ślepych pudełek ( blind boxes). Jedno takie pudełko kosztuje 19,9 RMB (renminbi; inna nazwa yuana, waluty obowiązującej w Chinach; według oficjalnego kursu 1 RMB to obecnie 0,63 złotego). Po zebraniu wszystkich pięciu podstawowych NFT fani mogą je ponownie przekształcić w jeden tzw. lśniący token noszący nazwę "Shining SSR Mascot", na którym widnieje obraz promujący łyżwiarstwo figurowe.

I na koniec uwaga ogólna. Jeśli chodzi o unikalne tokeny NFT, to największą popularnością cieszy się obecnie platforma OpenSea. Chociaż jej twórcy zadbali o to, aby była bezpieczna, to miesiąc temu hakerzy wykradli z niej tokeny warte 1,7 mln USD. Świadczy to o tym, że w kwestii tej jest jeszcze wiele do zrobienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200