Chińskie telekomy pozostają na nowojorskiej giełdzie

Nowojorska giełda (NYSE) ogłosiła wczoraj, że wbrew wcześniejszym planom nie usunie jednak notowań trzech chińskich firm telekomunikacyjnych. Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia wydawało się, że usunięcie spółek China Mobile, China Telecom i China Unicom jest pewne.

NYSE

NYSE wyjaśniło w komunikacie, że zamierza przeprowadzić w tej sprawie kolejne konsultacje, w związku z czym wymienione spółki mogą na razie dalej funkcjonować na jej parkiecie.

Ma to być może związek z faktem, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin opublikowało w miniony weekend komunikat, w którym ostro skrytykowało Waszyngton, zarzucając mu jak to określono „tłumienie zagranicznych firm”, nie wspominając jednak w nim o planach nowojorskiej giełdy.

Zobacz również:

  • Masowe zwolnienia w gamingu. W tym roku pracę straciło już 10 100 osób. W całym 2023 r. było to 10 500
  • Giełdowy awans kryptowaluty Ether

W komunikacie czytamy, że amerykańskie restrykcje będą miały bardzo ograniczony wpływ na chińskie firmy, ale zaszkodzą przede wszystkim interesom narodowym i wizerunkowi Stanów Zjednoczonych. Rząd Chin ma jednocześnie nadzieję, że Waszyngton zadba o to, aby zapewnić stabilność globalnemu rynkowi finansowemu i chronić interesy inwestorów.

Warto przypomnieć, że przedstawiciele NYSE poinformowali opinię publiczną w ostatnim dniu zeszłego roku, że na mocy podpisanego przez Trumpa w listopadzie 2020 roku rozporządzenia (w którym zakazuje on Amerykanom inwestowania w papiery wartościowe emitowane przez te firmy, które są zależne od chińskiego rządu), wymienione wcześniej trzy firmy zostaną usunięte z giełdy. Jak widać, póki co te plany legły w gruzach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200