Chińskie Baidu uruchomi w marcu bota w stylu ChatGPT

Chińska firma Baidu planuje uruchomić w marcu usługę chatbota opartą na sztucznej inteligencji, podobną do ChatGPT firmy OpenAI, powiedziała agencji Reutera osoba zaznajomiona z tą sprawą.

Daniel Cukier/ Flickr

Agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródło, ponieważ ta informacja jest poufna, poinformowała, że Baidu pracuje nad chatbotem analogicznych do ChatGPT. Nowa usługa ma zostać uruchomiona w marcu tego roku jako samodzielna aplikacji, a w późniejszym terminie zostać połączona z wyszukiwarką Baidu.

Technologia ChatGPT działa poprzez uczenie się na podstawie ogromnych ilości danych, jak odpowiadać na podpowiedzi użytkowników w sposób podobny do człowieka, oferując informacje jak wyszukiwarka lub nawet prozę jak aspirujący pisarz.

Zobacz również:

  • Chińczycy mają własnego bota AI
  • Chat GPT-4 trafia do LinkedIn
  • Microsoft integruje Bing z generatorem obrazów DALL-E

Chatboty w Chinach obecnie skupiają się na interakcji społecznej, podczas gdy ChatGPT lepiej radzi sobie z bardziej profesjonalnymi zadaniami, takimi jak programowanie i pisanie esejów.

Baidu planuje włączyć wyniki generowane przez chatbota, gdy użytkownicy składają zapytania o wyszukiwanie, zamiast tylko linków, powiedziała ta osoba.

Na konferencji deweloperskiej w zeszłym miesiącu Baidu zaprezentowało trzech napędzanych przez sztuczną inteligencję „twórców”, których technologia pozwala im przyjąć role scenarzysty, ilustratora, redaktora czy animatora.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200