Chińczycy opracowali przełomową technologię przetwarzania obrazu

Hisense dokonuje przełomu w technologii układów przetwarzania obrazu 8K AI. To wkład w rozwój globalnej branży produkcji wyświetlaczy

Chińczycy opracowali przełomową technologię przetwarzania obrazu

Chauhan Moniz / Unsplash

Chiński producent m.in. TV i AGD, Hisense niedawno oficjalnie wprowadził na rynek autorski procesor obrazu 8K AI Perceptual Processor (Hi-View HV8107), zwiększając po raz kolejny swoją przewagę konkurencyjną w zakresie jakości obrazu w branży technologii wyświetlania. Jest to ogromny przełom w opracowywaniu i komercjalizacji technologii 8K w sektorze Ultra-HD (UHD) reprezentowanym przez Hisense.

Yu Zhitao, wiceprezes Hisense Group i prezes Hisense Visual Technology publicznie ogłosił, że rok 2022 będzie punktem zwrotnym dla przemysłu technologii telewizyjnych: obecne główne czynniki konkurencyjności w branży, jak cena czy rozmiar ekranu zostaną zastąpione kwestią wyboru odpowiednich układów i jakością obrazu.

Zobacz również:

  • Powstała AI wykrywająca oszustwa producentów towarów

W 2005 r. Hisense z powodzeniem opracował pierwszy cyfrowy procesor przetwarzania obrazu, objęty prawami własności intelektualnej i wprowadzony do produkcji. W okresie do 2022 roku, nowy procesor Hisense jest już układem piątej generacji. Po raz pierwszy umożliwia on przeskok z technologii 4K do 8K i przyczynia się do przełomu w podstawowej technologii algorytmu jakości obrazu opartego na sztucznej inteligencji.

Układ Hi-View HV8107 nie tylko posiada funkcję obsługi rozdzielczości ponad 33 mln pikseli, lecz jego rozdzielone sterowanie 26880 strefami i potężne funkcje detekcji AI mogą skutecznie poprawić ostrość, kontrast i odczucie trójwymiarowości obrazów telewizyjnych, pozwalając użytkownikom na zanurzenie się we wrażeniach wizualnych. Osiągnięto również niesamowite efekty, jeżeli chodzi o detale uchwycenia trajektorii szybko poruszających się obiektów, poprawę koloru skóry i redukcję szumów.

Układ już trafił do masowej produkcji i zostanie zastosowany w wielu seriach telewizorów i wyświetlaczy marek należących do Hisense, w tym w produktach Toshiba. Oprócz telewizorów, układ może również poprawić parametry profesjonalnych produktów do wyświetlania obrazu w jakości 8K. Zgodnie z doniesieniami, Hisense zapewnił znaczący wkład w program badawczo-rozwojowy „Science and Technology Winter Olympics”. Hisense współpracuje z China Media Group w ramach opracowywania wyświetlaczy 8K stosowanych na potrzeby relacji telewizyjnych, co stanowi duże wsparcie dla rozwoju przyszłości branży ukierunkowanej na osiągnięcie pełnej jakości 8K UHD.

Źródło: Hisense, PR Newswire

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200