China Mobile chce pozyskać do 8,8 mld dolarów podczas notowania akcji w Szanghaju

China Mobile, największy na świecie operator sieci komórkowej, chce pozyskać nawet 8,8 mld dolarów wprowadzając swoje akcje na giełdę w Szanghaju.

China Mobile chce pozyskać do 8,8 mld dolarów podczas notowania akcji w Szanghaju

Panorama Szanghaju, fot. Wolfram K, Pexels

Wcześniej firma została usunięta z nowojorskiej giełdy, ze względu na zasady narzucone podczas prezydentury Donalda Trumpa. Dołącza ona do rosnącej liczby notowanych na giełdzie w USA chińskich firm, które opuszczają Wall Street. Mniejsi rywale China Mobile, China Telecom i China Unicom, już przeprowadzili się do swojego kraju. Te trzy firmy zostały usunięte z nowojorskiej giełdy po decyzji Trumpa o ograniczeniu inwestycji w chińskie firmy technologiczne.

Polityka ta pozostała niezmieniona za czasów administracji prezydenta Joe Bidena, ponieważ napięcia między Waszyngtonem a Pekinem są nadal bardzo silne.

Zobacz również:

  • Odwrót od globalizacji: procesory i układy półprzewodnikowe

Również w tym miesiącu, chiński gigant Didi Global (odpowiednik platformy typu Uber) powiedział, że planuje zdjąć swoje akcje z nowojorskiej giełdy i przenieść swoje notowania do Hong Kongu. Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak amerykański organ nadzorujący rynek ujawnił nowe, surowe zasady dla chińskich firm, które notowane są w Ameryce. „Po dokładnych badaniach, firma natychmiast rozpocznie delisting na giełdzie w Nowym Jorku i rozpocznie przygotowania do notowań w Hongkongu" – można przeczytać na koncie firmy na Weibo, chińskim odpowiedniku Twittera.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200