Chello w Polsce

UPC Polska wprowadza szerokopasmowe usługi dostępu do Internetu przez telewizje kablową i satelitę.

UPC Polska poinformowała, że we współpracy z chello broadband wprowadzają usługi dostępu do Internetu. Uiszczając stałą miesięczną opłatę abonenci telewizji kablowej UPC będą mogli korzystać z szerokopasmowego dostępu do sieci, natomiast abonenci Wizji TV uzyskają dostęp do Internetu przez satelitę. Usługa UPC nazwana jest szerokopasmową, jednak firma nie określa jaka faktyczna przepustowość sieci będzie oferowana indywidualnym użytkownikom.

Aby korzystać z usług chello, użytkownicy muszą być abonentami podstawowego pakietu UPC. Mogą oni korzystać z poczty elektronicznej i konta e-mailowego z pięcioma aliasami oraz zamieszczać własne strony WWW (do 10 Mb) na serwerach UPC. Miesięczny abonament za stały nieograniczony dostęp do Internetu wynosi 199 zł. W promocji trwającej do końca stycznia 2001 r. koszt instalacji wynosi 299 zł (później 399 zł). Początkowo z dostępu do sieci przez kablówkę będą mogli korzystać abonenci UPC w wybranych dzielnicach Warszawy. Firma zapowiada, iż wkrótce z usług chello będą mogli również korzystać mieszkańcy Krakowa.

Zobacz również:

  • Microsoft zaatakowany przez Rosjan - celem kluczowe systemy
  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej

UPC za pośrednictwem Wizji TV uruchamia również usługę chello satelitarne. Dzięki jej wykorzystaniu użytkownicy uzyskają dostęp do Internetu drogą satelitarną. Zapytanie o informację odbywa się poprzez tradycyjne połączenie telefoniczne. Odpowiedź (dane) dociera do użytkownika poprzez łącza satelitarne. Abonenci tej usługi będą mogli również korzystać z bezpłatnej poczty elektronicznej i publikować własne strony WWW. Do korzystania z usługi niezbędny jest zestaw satelitarny Wizji TV, modem, dostęp do linii telefonicznej i specjalna karta internetowa DVB SAT PCI, instalowana w komputerze użytkownika. Miesięczny abonament za korzystanie z chello satelitarnego wynosi 149 zł.

Więcej informacji: www.chello.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200