Chello Satelitarne znika z rynku

UPC Polska podjęło decyzję o zawieszeniu oferowania usług satelitarnego dostępu do Internetu. Powodem jest umiarkowane zainteresowanie klientów.

UPC Polska zdecydowała o zaprzestaniu oferowania usługi Chello Satelitarne. Dotychczasowi abonenci mogą korzystać z satelitarnego do Internetu jedynie do 15 sierpnia br. Wszyscy abonenci tej usługi zostali już poinformowani o wycofaniu jej z oferty UPC Polska. "Usługa była bardzo dobrze oceniana przez klientów, szczególnie ze względu na szybkość pobierania plików. Jednak wysoki koszt połączeń telefonicznych, niezbędnych do wysyłania zapytań o informacje przeważył nad jej jakością. Taka jest bowiem rzeczywistość rynkowa, że nie mamy wpływu na obniżenie kosztów połączeń" - twierdzi Dorota Zawadzka, rzecznik prasowy UPC Polska.

Firma zapowiedziała, że obecni abonenci Chello Satelitarnego otrzymają zwrot poniesionych kosztów związanych z instalacją i aktywacją usługi oraz kaucją za udostępnione urządzenia. Abonenci nie zapłacą również opłaty abonamentowej za ostatni miesiąc korzystania z usługi. Będą mogli zatrzymać antenę satelitarną i kartę DVB pozwalającą im na odbiór niekodowanych kanałów z satelity Astra.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
  • Starlink dla pojazdów mobilnych

Usługa Chello Satelitarne za pośrednictwem Wizji TV została wprowadzona przez UPC Polska w grudniu 2000 r. Pierwszym miastem, w którym dostępna była ta oferta była Warszawa, następnie dołączyły Katowice, Kraków, Poznań, Gdańsk, Szczecin i Wrocław. Chello będzie rozwijać w Polsce usługę dostępu do Internetu przez sieci kablowe UPC. Obecnie oferowana jest ona w Warszawie i Krakowie, gdzie korzysta z niej ponad 1600 abonentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200