Check Point przejmuje NFR Security

Izraelska firma Check Point Software zawarła porozumienie o przejęciu firmy NFR Security zajmującej się systemami wykrywania i zapobiegania wtargnięciom (IDS/IPS).

Check Point zamierza włączyć opracowane przez NFR Security technologie Sentivist IDS i IPS do swojej linii produktów obejmujących zapory ogniowe, VPN i zarządzania bezpieczeństwem. Firma planuje także oferowanie niezależnych produktów IDS i IPS, bazujących na produktach NFR, z wewnętrzną bramą ochronną Check Point InterSpect.

Przejęcie firmy NFR Security następuje po nieudanej próbie przejęcia innego dostawcy rozwiązań IDS/IPS, firmy Sourcefire. Ten ostatni zamiar spotkał się ze sprzeciwem komitetu do spraw inwestycji zagranicznych rządu Stanów Zjednoczonych z uwagi na zaangażowanie Sourcefire w dostarczanie rozwiązań dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Check Point potrzebuje rozwiązania IPS/IDS, które mogłaby zintegrować z innymi funkcjami bezpieczeństwa. Niezależny produkt InterSpect nie zdołał podbić rynku, a rozwiązania IDS/IPS NFR Security, chociaż niezbyt szeroko rozpowszechnione, cieszą się dobra reputacją na rynku.

Konkurenci firmy, Cisco i Juniper, mają już wbudowane funkcje IPS do zapór ogniowych

Transakcja przejęcia NFR Security ma być sfinalizowana do końca roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200