Check Point: pojedynczy agent NAC

Firma udostępniła pojedynczy moduł agenta przeznaczony do pełnej kontroli bezpieczeństwa punktu końcowego, który łączy funkcjonalność zapory ogniowej, kontroli dostępu do sieci (NAC), kontroli uruchamianych programów, antywirusa, antyspyware, bezpieczeństwa danych i zdalnego dostępu. Nowe rozwiązanie ma wyeliminować konieczność wdrażania wielu agentów zabezpieczeń w punktach końcowych sieci.

Check Point Endpoint Security przeznaczony jest do ochrony laptopów i pecetów przed kodami złośliwymi, utratą lub kradzieżą danych i innymi zagrożeniami, zapewniając jednocześnie bezpieczny dostęp do sieci przedsiębiorstwa. Oprogramowanie ma upraszczać ochronę, zapewniając pojedynczy moduł oprogramowania agenta, pojedynczą konsolę zarządzania oraz pojedynczą instalację przez jednego administratora.

Rozwiązanie zawiera technologie z górnej półki, takie jak zaawansowana zapora ogniowa, antywirus oparty na rozwiązaniu ZoneAlarmR, ochronę danych opartą na technologii PointsecR czy sprawdzoną technologię zdalnego dostępu VPN, która wykorzystywana jest przez 150 milionów użytkowników.

Unifikacja tych zaawansowanych technologii w jednym centralnie zarządzanym agencie, nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także zmniejsza koszty wdrażania, zarządzania i audytu. Usługa Check Point o nazwie SmartDefense Program Advisor pozwala administratorom na efektywne kontrolowanie programów dopuszczanych do pracy na stacjach roboczych w sieci przedsiębiorstwa, wykorzystując bazę danych setek tysięcy programów - legalnych i niepożądanych - do automatyzacji decyzji blokowania pracy niepożądanych programów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200