Chatbot AI wyszukiwarki Bing z nowymi limitami

Microsoft odkrył, że po udostępnieniu użytkownikom wyszukiwarki Bing zawierającej chatbota AI, długie konwersacje źle na niego działają i wręcz szkodzą mu. Dlatego już po kilku dniach wprowadził pewne ograniczenia dotyczące ilości sesji z chatbotem, jaki może inicjować użytkownik przeglądarki. W tym tygodniu ograniczenia te zostały zmodyfikowane.

Grafika: Microsoft

I tak do tej pory obowiązywał limit 5 czatów na sesję i 50 sesji dziennie. Microsoft zwiększył te wielkości do 6 czatów na sesję i do 60 czatów dziennie, gdyż poprzednie limity bardzo utrudniały użytkownikom rozmowę z chatbotem. Rozszerzone limity czatowania przynajmniej częściowo mają rozwiązać ten problem. I jeszcze jedna ważna zmiana. Zwykłe wyszukiwania treści realizowane przez przeglądarkę Bing nie będą już wliczane do sumy czatów, podczas gdy wcześniej były.

Microsoft informuje, że zawiłe i długie sesje czatu nie były czymś, co było testowane. Dopiero praktyka pokazał, że trzeba tu wprowadzić pewne ograniczenia, które z czasem okazały się zbyt rygorystyczne, stąd ta zmiana i zwiększenie limitów, które być może okaże się dalej niewystarczające. Wtedy być może użytkownik będzie mógł prowadzić np. 100 czatów dziennie.

Zobacz również:

Gigant technologiczny ogłosił również, że zaczyna testować nową funkcję, która pozwoli użytkownikom określić tryb czatu, wybierając zwięzły tryb, zbalansowany, po rozbudowany, w którym bot będzie formułować bardziej kreatywne i rozbudowane odpowiedzi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200