ChatGPT zmierza do komunikatora Slack

Popularny w małych i średnich firmach komunikator otrzyma wkrótce pełna integrację ze sztuczną inteligencją. Co się zmieni?

Slack poinformował o najnowszej aktualizacji swojego komunikatora sieciowego. Wykorzystywany w wielu organizacjach Slack jako pierwszy komunikator otrzymał integrację z narzędziem ChatGPT od OpenAI.

Slack otrzymuje integrację z Chat GPT
Źródło: slack.com

Slack otrzymuje integrację z Chat GPT

Źródło: slack.com

Nowa funkcja została ogłoszona przez Salesforce oraz OpenAI we wtorek - 7 marca 2023 roku. Popularna platforma komunikacyjna, która jest własnością Salesforce, wkrótce pozwoli klientom korzystać z technologii sztucznej inteligencji firmy OpenAI w Slacku.

Zobacz również:

  • OpenAI warte 80 mld USD
  • 2024 – czego spodziewać się od technologii?

Technologia AI umożliwi użytkownikom tworzenie szybkich podsumowań kanałów konwersacji lub wątków. Pojawi się możliwość szybkiego wyszukiwania informacji o danych projektach lub tematach. Nie zabraknie oczywiście tego, w czym ChatGPT jest najlepszy, a więc tworzenia treści pisanych. Użytkownicy będą mogli wykorzystać sztuczną inteligencję do szkicowania wiadomości, odpowiedzi oraz notatek.

Slack jest jedną z pierwszych aplikacji, która wykorzysta udostępnione niedawno przez OpenAI API dla zewnętrznych deweloperów, które pozwala na implementację rozwiązani ChatGPT z ich własnymi produktami. O pracach nad integracją tego narzędzia poza Slackiem pracują firmy Snap, Inc. oraz Instacart.

Salesforce ogłosił również funkcję Einstein GPT, która powstała we współpracy z OpenAI. To rozwiązanie do zarządzania relacjami z klientami. Pozwala ono na automatyczne generowanie zadań sprzedażowych, zbieranie informacji o leadach oraz przygotowywanie wiadomości e-mailowych.

Slack nie poinformował, kiedy nowe funkcje trafią do użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200