ChatGPT trafia na zegarki Apple Watch

Posiadacze zegarków Apple mogą skorzystać z ChatGPT wprost ze swojego nadgarstka.

Do oficjalnego sklepu z aplikacjami na zegarki Apple Watch trafiła właśnie pierwsza aplikacja pozwalająca skorzystać z ChatGPT za pośrednictwem smartwatchy pracujących pod kontrolą watchOS.

ChatGPT trafia na zegarki Apple Watch
Źródło: Vladislav Bychkov / Unsplash

ChatGPT trafia na zegarki Apple Watch

Źródło: Vladislav Bychkov / Unsplash

Aplikacja Petey kosztuje 4,99 dolarów i pozwala na głosowe wysyłanie zapytań do ChatGPT. Twórcy przewidzieli również możliwość ręcznego wprowadzania tekstu, ale ze względu na niewielki ekran jest to opcja dodatkowa.

Zobacz również:

  • Firmy należące do Apple i Microsoft nawiązały współpracę
  • Apple Watch znowu zostanie wykorzystany do badań klinicznych
  • Chat GPT 4o trafi na nasze nadgarstki dzięki smartwatchom

Petey pozwala korzystać z doświadczeń konwersacyjnych, z których słynie ChatGPT. Użytkownicy mogą swobodnie odwoływać się do kwestii, które zostały poruszone we wcześniejszej części konwersacji.

Użytkownicy, który zdecydują się na zakup aplikacji otrzymają również dedykowaną kompilację tarczę zegarka, która umożliwia szybkie uruchomienie programu Petey oraz zadawanie pytań.

Odpowiedzi udzielane przez ChatGPT mogą być wyświetlane na ekranie zegarka lub poddawane transkrypcji głosowej z wykorzystaniem wbudowanego w Apple Watch narzędzia text-to-speach.

Aplikacja wymaga do swojego działania obecności systemu operacyjnego watchOS 9. Oznacza to, że skorzystamy na niej na zegarkach Apple Watch Series 4 (premiera w 2018 roku) lub nowszych. Program w chwili obecnej potrafi komunikować się w 14 językach. Twórcy obiecują dalszy rozwój aplikacji i dodawanie kolejnych języków komunikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200