ChatGPT jako generator kluczy licencyjnych do Windowsa

Nie po raz pierwszy wykorzystano ChatGPT w niezgodnych z prawem zastosowaniach, tym razem stał się on jednak broniom obosieczną dla samego Microsoftu.

ChatGPT nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali sieciowych. Microsoft inwestując w OpenAI sporą sumę pieniędzy aktualnie posiada w portfolio najbardziej zaawansowane rozwiązanie z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

ChatGPT jest dobrym generatorem kodów do Windowsa
Źródło: freestocks / Unsplash

ChatGPT jest dobrym generatorem kodów do Windowsa

Źródło: freestocks / Unsplash

Oprogramowanie w obecnym stadium rozwoju jest już niesamowicie inteligentne i potrafi w konwersacyjny sposób rozwiązywać problemy użytkowników. Niestety ludzie wielokrotnie wykorzystali już ChatGPT w celach niezgodnych z prawem.

Zobacz również:

  • UE sprawdzi, czy sztuczna inteligencja Microsoftu nie narusza ustawy DSA
  • Najnowsza aktualizacja Windows wpływa na działanie VPN

Ostatnimi czasy głośno stało się o pewnym kreatywnym wykorzystaniu ChatuGPT. Oprogramowanie zostało zamienione w program typu KeyGen, który generuje ważne klucze do systemu operacyjnego Windows.

Odkrycia dokonał YouTuber Enderman, który zdecydował się wykorzystać ChatGPT jako generator kodów licencyjnych do Windowsa 95. Celowo zdecydowano się na ponad 20-letnie oprogramowanie, aby nie wyrządzić dużych szkód finansowych firmie Microsoft. YouTuber chciał jedynie zaprezentować taką możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji. Enderman stanowczo zaprzecza próbom wykorzystania ChatGPT do tworzenia kodów licencyjnych dla pozostających w obiegu wersji systemu operacyjnego Windows.

Zazwyczaj ChatGPT odmawia wykonywania zadań związanych z piractwem oprogramowania, ale jak widać algorytm nie jest nieomylny i da się go oszukać. A gdy już się to stanie, ChatGPT bardzo sprawnie radzi sobie z generowaniem kodów licencyjnych.

Co istotne ChatGPT poradził sobie z generowaniem kodów licencyjnych pomimo być językiem humanistycznym, który nie posiada wysoko rozwiniętych umiejętności matematycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200