Chat GPT-4 trafia do LinkedIn

Biznesowy portal społecznościowy Microsoftu otrzymał nowe funkcje związane ze sztuczną inteligencją.

Gigant z Redmond nie przestaje korzystać z rozwiązania Chat GPT. Rozwiane przez firmę OpenAI finansowane przez Microsoft oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji wspiera już wyszukiwarkę Bing, wyszukiwanie w obrębie systemu operacyjnego Windows oraz wybrane aplikacje pakietu biurowego Microsoft Office. Najnowsza, czwarta wersja Chat GPT pojawiła się również w portalu społecznościowym LinkedIn.

LinkedIn
Źródło: Greg Bulla / Unsplash

LinkedIn

Źródło: Greg Bulla / Unsplash

Od dnia dzisiejszego firma Microsoft integruje Chat GPT-4 z LinkedIn. Portal społecznościowy wykorzysta sztuczna inteligencję do tworzenia spersonalizowanych opisów stanowisk oraz profili użytkowników.

Zobacz również:

  • Microsoft oferuje bezpłatne szkolenia w zakresie generatywnej AI
  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Nowe narzędzie Nvidia do testowania modeli GenAI

LinkedIn poinformował, że nowe funkcje początkowo testowane będą jedynie na użytkownikach z aktywną subskrypcją LinkedIn Premium. Po podaniu najważniejszych informacji Chat GPT zaoferuje indywidualny opis profilu użytkownika oraz opis stanowisk pracy, które użytkownik piastuje lub obejmował w przeszłości.

Po pewnym czasie rozwiązanie przestanie być ekskluzywne dla płatnych subskrybentów i trafi na wszystkie konta w LinkedIn.

Według pracowników platformy społecznościowej LinkedIn, nowe narzędzia oparte o Chat GPT pozwolą zwiększyć poziom indywidualizacji profili oraz ich dopasowania do osobowości użytkowników.

Narzędzie napędzane przez AI do pracy wymagać będzie podania nazw firm oraz stanowisk, aby wygenerować pierwszą wersję opisu, który później może być poddawany modyfikacjom przez użytkownika.

LinkedIn uruchomił na platformie ponad 100 kursów powiązanych z AI, które udostępniono za darmo do 15 czerwca 2023 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200