Ceny Windows XP

Przedstawiciele koncernu Microsoft ujawnili, ile trzeba będzie zapłacić za system Windows XP. Wersja dla indywidualnych użytkowników ma kosztować 199 USD - firmy będą musiały zapłacić o 100 USD więcej.

Przedstawiciele koncernu Microsoft ujawnili, ile trzeba będzie zapłacić za system Windows XP. Wersja dla indywidualnych użytkowników ma kosztować 199 USD - firmy będą musiały zapłacić o 100 USD więcej. Cennik ten jest zbieżny z informacjami, które wcześniej (nieoficjalnie) przedstawiano w internetowym sklepie Amazon.com. Klienci serwisu już na początku lipca mogli zamawiać system Windows XP. Przedstawiciele Amazon przyznali później, że oferta ta pojawiła się pomyłkowo. Drugi raz taka pomyłka zdarzyła się w przeddzień opublikowanie oficjalnego cennika - w ubiegły czwartek. Ceny podane na stronie Amazon.com tylko o niecałego dolara różniły się od stawek Microsoftu.

Przedstawiciele Microsoftu potwierdzili raz jeszcze, iż ogólnoświatowa premiera nowego systemu planowana jest na 25 października tego roku. Wiadomo już jednak, że komputery wyposażone w ów system znajdą się w ofercie niektórych producentów wcześniej - możliwe, iż jeszcze we wrześniu.

Zobacz również:

Według Microsoft Polska, ceny Windows XP na naszym rynku będą zbliżone do amerykańskich. Na szczegółowe cenniki trzeba będzie jeszcze poczekać.