Centrum badawcze Wipro we Wrocławiu?

Z nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej wynika, że hinduski koncern Wipro, we współpracy z grupą finansową Credit Suisse, otworzy we Wrocławiu duże centrum badawczo-usługowe, które będzie obsługiwać całą Europę.

Centrum ma dać pracę ponad 200 informatykom, którzy będą projektować i wdrażać systemy zarządzania kadrami. Hindusi zapewniają jednak, że w ciągu najbliższych kilku lat liczba zatrudnionych informatyków może wzrosnąć nawet dwukrotnie - pisze Gazeta, powołując się na anonimowe źródło.

Oficjalne informacje o inwestycji hinduskiej firmy we Wrocławiu powinny być podane dziś na specjalnej konferencji prasowej przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i ambasadora Indii w Polsce Chandra Mohan Bhandari.

Aktualizacja: 14 kwietnia 2008 17:23

Jak podaje Gazeta.pl, oficjalnie o inwestycji Wipro we Wrocławiu poinformuje dziś (14 kwietnia), na specjalnej konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i najprawdopodobniej ambasador Indii w Polsce Chandra Mohan Bhandari.

Pracownicy centrum mają projektować i wdrażać systemy zarządzania kadrami. Pracę we wrocławskim ośrodku znajdzie ok. 200 informatyków znających język angielski i niemiecki, a być może docelowo dwukrotnie więcej. Wipro chce ściągnąć do Wrocławia najlepszych informatyków nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.


TOP 200