CeBIT 2011: Asusowy Kinect dla komputerów PC

WAVI Xtion to najnowsze urządzenie firm Asus i PrimeSense, które łudząco przypomina Kinecta dla konsoli Xbox 360. Podstawowa różnica jest taka, że nowy kontroler do gier wyprodukowano specjalnie dla "pecetów".

Zestaw WAVI Xtion składa się z kamery i skrzynek przesyłających dane.

Polecamy:

Zobacz też:

Asus ogłosił na początku roku swoje plany związane z wprowadzeniem na rynek urządzenia przypominającego kontroler Microsoft Kinect. Więcej szczegółów na temat WAVI Xtion przynoszą trwające właśnie tragi CeBIT 2011.

Stoisko Asusa jest jednym z najbardziej obleganych, a na filmie z targow zobaczyć można, jak bardzo podobne do Kinecta jest nowe urządzenie.

Zobacz również:

  • Asus wprowadza do sprzedaży laptopy z CPU Intel 13. generacji
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

WAVI Xtion - podobnie jak pierwowzór - składa się z kamery oraz dwóch skrzynek. Te drugie bezprzewodowo przesyłają dane zbierane przez kamerę do telewizora i "peceta". Dzięki temu możemy za pomocą gestów przeglądać na ekranie odbiornika strony internetowe czy odtwarzać pliki multimedialne.

Czy Microsoft będzie procesować się z Asusem z powodu naruszenia praw autorskich? Raczej nie, bo zbliżone do Kinecta możliwości są dziełem PrimeSense - izraelskiej firmy, która współpracowała przy tworzeniu WAVI Xtion, a wcześniej pomogła też w produkcji Kinecta.

Asus ma nadzieję, że już w maju 2011 r. WAVI Xtion trafi do sprzedaży. Firma nie przedstawiła jeszcze ceny urządzenia, ani listy krajów, które jako pierwsze otrzymają kontroler. Urządzenie będzie niebawem konkurować z Kinectem, bo Microsoft planuje już drugą wersję swojego hitu dla "sprzętów innych niż Xbox".

WAVI Xtion - pecetowy Kinect od Asusa

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200