CeBIT 2001: IBM zaprezentował system WebSphere Portal Server

Oprogramowanie służące jako platforma do budowy korporacyjnych portali będzie umożliwiać bezprzewodowy dostęp do informacji za pomocą palmtopów i telefonów komórkowych.

IBM podczas targów CeBIT zaprezentował oprogramowanie WebSphere Portal Server, służące jako platforma do budowy portali korporacyjnych. Dzięki niej firmy będą mogły szybko i efektywnie tworzyć systemy oferujące dostęp informacji zarówno dla pracowników, partnerów, jak i klientów przedsiębiorstwa. WebSphere Portal Server ma umożliwiać także dostęp do poczty elektronicznej, pracę grupową czy korzystanie z aplikacji instant messaging.Jak zapewnia IBM, dostęp do systemu będzie możliwy z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnych urządzeń, również telefonów komórkowych.

Przedstawiciele firmy poinformowali o nawiązaniu współpracy z dostawcami oprogramowania i usług, które poszerzą funkcjonalność WebSphere Portal Server. Jedną z nich jest firma Factiva, oferująca narzędzia integracyjne i dostęp do baz danych blisko 6 tys. serwisów informacyjnych z całego świata. Wśród nich znajdą się m.in. Reuters, Wall Street Journal i serwisy giełdowe.

Zobacz również:

  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej
  • Starlinki będą musiały wkrótce stawić czoła podobnym obiektom firmy Amazon

WebSphere Portal Server ma być platformą w pełni przygotowaną do obsługi urządzeń bezprzewodowych. Podczas hanowerskiej imprezy przedstawiciele IBM poinformowali o zawarciu porozumienia z firmą Symbian, z którą Big Blue będzie wspólnie opracowywał oprogramowanie do obsługi urządzeń bezprzewodowych oraz aplikacje dla przyszłej generacji telefonów komórkowych. IBM spodziewa się, że w tym roku firma zwiększy swój udział w rynku rozwiązań bezprzewodowych o 50%. Głównymi klientami IBM mają być klienci korporacyjni i instytucje finansowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200