Casio do zadań specjalnych

Do Polski dotarł najnowszy model palmtopa marki Casio - Cassiopeia IT-10. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition for Pocket PC. Urządzenie jest o tyle ciekawe, że zostało zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach i ma spełniać wymagania klientów korporacyjnych wymagających ponadprzeciętnej trwałości przenośnych palmów.

Casio do zadań specjalnych

Palmtop Casio IT-10

Wzmocniona obudowa (norma IP54) pozwala wytrzymać upadek z wysokości 1 metra oraz na pracę w ekstremalnych temperaturach (od 0 do 40 stopni C). IT-10 jest odpory na zachlapanie i kurz, a wydajna bateria pozwala na pracę do 27 godzin. Dużym ułatwieniem obsługi jest duży ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości (3,7"- 640x480 pikseli). Matryca została przygotowana do pracy w warunkach silnego oświetlenia. Urządzenie posiada dwa wolne porty rozszerzeń - Compact Flash oraz Secure Digital ze standardem SDIO.

Łączność bezprzewodową umożliwiają wbudowane kontrolery sieci WiFi 802.11b, Bluetooth oraz port podczerwieni (w wersji bardziej rozbudowanej BR). Sercem palmtopów jest procesor Intel PXA270 taktowany z częstotliwością 416 MHz. Na wyposażeniu znajduje się także 64 MB pamięci RAM, 64 MB pamięci FROM (dostępne dla użytkownika jest ok 20 MB) oraz porty USB i RS-232C do komunikacji z komputerami PC. Urządzenia pozwala także na odtwarzanie dźwięku stereofonicznego (słuchawki) lub mono (wbudowany głośnik). Wymiary palmtopa to 140x80x25 mm, a jego waga to 300 g.

Dystrybutor:

http://www.zibi.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200