Canal+ i Wizja TV już razem

Vivendi Universal, będąca właścicielem płatnej telewizji satelitarnej Canal+ wraz z holenderską siecią UPC (United Pan-Europe Communications) podpisały porozumienie, w którego wyniku połączone zostaną platformy satelitarne obu spółek w Polsce.

Dzisiaj (10 sierpnia br.), zawarto porozumienie dotyczące połączenia platform Cyfra+ i Wizja TV w jedną platformę oferującą programy z oferty obu spółek. Umowę w tej sprawie zawarły Canal+ Group, oddział zajmujący się produkcją telewizyjną i filmową w ramach Vivendi Universal oraz United Pan-Europe Communications, właściciel wizji TV i UPC Telewizja Kablowa. Obie firmy uzgodniły ponadto, że Canal+ Polska dostępny będzie w Polsce poprzez sieć telewizji kablowej UPC, która pozostanie własnością United Pan-Europe Communications. Do ostatecznego połączenia obu platform dojdzie z chwilą uzyskania zezwoleń odpowiednich władz.

Połączone platformy działać będą w ramach Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej (TKP), kontrolowanej poprzez dotychczasowych udziałowców - Canal+ France i PolCom. Zgodnie z przewidywaniami, UPC obejmie w spółce 25% udziałów w zamian za aktywa związane ze swoją platformą Wizja TV oraz dofinansuje działalność spółki kwotą 150 mln euro. Canal+ Group obejmie pozostałe 75% udziałów, w tym Canal+ 49%, a PolCom 26% udziałów. Cała działalność firmy będzie po okresie przejściowym prowadzona w Polsce.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji

Abonenci nowej platformy cyfrowej będą mogli już wkrótce skorzystać z nowej, rozszerzonej oferty programowej. Nie będzie się to z ich strony wiązało z żadnymi dodatkowymi kosztami ani wymianą dekoderów lub anten satelitarnych. Ponadto abonenci Wizji TV i sieci kablowych UPC zyskają po raz pierwszy dostęp do programów Canal+ Polska. Dzięki fuzji nowa platforma będzie miała ok. 700 tys. abonentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200