Caldera Systems przejmuje SCO

Firmy Caldera Systems i Santa Cruz Operation ogłosiły, że doszły do porozumienia w sprawie przejęcia przez Caldera Systems 2 działów SCO: oprogramowania serwerowego i profesjonalnych usług.

Firmy Caldera Systems i Santa Cruz Operation ogłosiły, że doszły do porozumienia w sprawie przejęcia przez Caldera Systems 2 działów SCO: oprogramowania serwerowego i profesjonalnych usług.

Ten ostatni ma być niezależną jednostką organizacyjną Caldery świadczącą kompleksowe usługi w zakresie Intrenetu i eBiznesu.

Caldera Systems utworzy firmę zależną Caldera Inc., która przejmie wszystkie aktywa i zasoby Działu Oprogramowania Serwerowego SCO oraz Dział Profesjonalnych Usług SCO, w tym: zasoby kadrowe, produkty i powiązania partnerskie. Firma Caldera przejmie prawa do dystrybucji całej linii produktów SCO OpenServer, gwarantując pełne wsparcie techniczne dla dotychczasowych użytkowników.

SCO zachowa oddział Tarantella, udział w zyskach ze sprzedaży produktów rodziny SCO OpenServer i związane z nimi prawa autorskie (w III kwartale roku finansowego 2000 przychody z Open Server wyniosły 11,1 mln USD). SCO otrzyma w Caldera 28% udziałów.

Dyrektorem generalnym (CEO) Caldera, Inc. ma zostać obecny prezes i generalny dyrektor Caldera Systems, Ransom Love; obecny prezes Działu Oprogramowania Serwerowego SCO, David McCrabb, zostanie w nowej firmie prezesem i dyrektorem. Jim Wilt, obecny prezes Działu Profesjonalnych Usług SCO, zostanie prezesem nowo powstałego Działu Usług (Caldera Service Division). Do zarządu nowej firmy wejdzie Doug Michels, obecny prezes i generalny dyrektor SCO.

W związku z nową sytuacją firmy SCO Grzegorz Bogochwalski, dyrektor SCO dla regionu Wschodniej Europy i Centralnej Azji, oświadczył: „Zbyt wcześnie jest, by już dziś mówić o nowej strukturze SCO w Polsce. Gwarantuję natomiast, że nic nie zmienia się w naszej współpracy z partnerami i klientami. Zgodnie z wcześniejszymi planami przeprowadzamy się właśnie do nowego biura w Warszawie. Nie wykluczone, że jego oficjalna inauguracja nastąpi już pod szyldem Caldera Inc.”

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200