Cadena Systems zawiesiła działalność

Internet Standard podał, że firma od kilku tygodni wyprzedawała swoje wyroby, a z końcem stycznia br. zamknęła biuro i wycofała się z większości umów.

Cadena Systems, poznański dystrybutor komponentów i sprzętu komputerowego, zawiesił działalność - podało internetowe wydanie Internet Standard (IS), miesięcznika publikowanego przez IDG Poland, wydawcę Computerworlda.

Tymczasem prezes Cadeny Holender Arjan Bakker prowadzi już inną firmę w Polsce - QXL Poland, do której należy system aukcji internetowych allegro.pl, gdzie m.in. są oferowano produkty Cadeny. Dziennikarze IS zastanawiają się, jaka będzie przyszłość jego kolejnego przedsięwzięcia.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Jak twierdzi IS, firma od kilku tygodni wyprzedawała swoje wyroby, a z końcem stycznia br. zamknęła biuro i wycofała się z większości umów. Autorzy publikacji dotarli do lokalnych hurtowników, którzy przypuszczają, że jedną z przyczyn likwidacji Cadeny mogły być przedłużające się kłopoty finansowe, związane np. z wahaniami kursów walut. Do sądu nie wypłynął jednak ani wniosek o likwidację, ani o upadłość firmy.

Serwis IS przytacza także wypowiedzi analityków, którzy twierdzą, że również ten rok nie będzie łatwy dla polskiej branży IT.

"Rosnąca konkurencja wśród dostawców systemów dla największych klientów (sektory: telco, publiczny) spowoduje osłabienie pozycji firm IT. Zmuszone będą zaoferować warunki korzystniejsze dla odbiorcy (dłuższe terminy płatności, zwiększenie stanów magazynowych), co wpłynie na ich wyniki finansowe" - uważa analityk Michał Sztabler z departamentu analiz i doradztwa inwestycyjnego Domu Inwestycyjnego BRE Banku, cytowany przez Internet Standard.

***

Trudny rok dla dystrybutorów komponentów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200