Cadena Systems zawiesiła działalność

Internet Standard podał, że firma od kilku tygodni wyprzedawała swoje wyroby, a z końcem stycznia br. zamknęła biuro i wycofała się z większości umów.

Cadena Systems, poznański dystrybutor komponentów i sprzętu komputerowego, zawiesił działalność - podało internetowe wydanie Internet Standard (IS), miesięcznika publikowanego przez IDG Poland, wydawcę Computerworlda.

Tymczasem prezes Cadeny Holender Arjan Bakker prowadzi już inną firmę w Polsce - QXL Poland, do której należy system aukcji internetowych allegro.pl, gdzie m.in. są oferowano produkty Cadeny. Dziennikarze IS zastanawiają się, jaka będzie przyszłość jego kolejnego przedsięwzięcia.

Jak twierdzi IS, firma od kilku tygodni wyprzedawała swoje wyroby, a z końcem stycznia br. zamknęła biuro i wycofała się z większości umów. Autorzy publikacji dotarli do lokalnych hurtowników, którzy przypuszczają, że jedną z przyczyn likwidacji Cadeny mogły być przedłużające się kłopoty finansowe, związane np. z wahaniami kursów walut. Do sądu nie wypłynął jednak ani wniosek o likwidację, ani o upadłość firmy.

Serwis IS przytacza także wypowiedzi analityków, którzy twierdzą, że również ten rok nie będzie łatwy dla polskiej branży IT.

"Rosnąca konkurencja wśród dostawców systemów dla największych klientów (sektory: telco, publiczny) spowoduje osłabienie pozycji firm IT. Zmuszone będą zaoferować warunki korzystniejsze dla odbiorcy (dłuższe terminy płatności, zwiększenie stanów magazynowych), co wpłynie na ich wyniki finansowe" - uważa analityk Michał Sztabler z departamentu analiz i doradztwa inwestycyjnego Domu Inwestycyjnego BRE Banku, cytowany przez Internet Standard.

***

Trudny rok dla dystrybutorów komponentów


TOP 200