CTIA udostępniła witrynę dostarczającą użytkownikom cennych informacji o mobilnych aplikacjach

CTIA (organizacja zrzeszająca firmy telekomunikacyjne oraz dostawców usług i urządzeń mobilnych) udostępniła nową witrynę (KnowMyApp.org), która pokazuje użytkownikom smartfonów oraz tabletów, ile danych używają dostępne obecnie na rynku, popularne mobilne aplikacje. Jest to pierwsze tego typu narzędzia, pozwalające użytkownikowi sprawdzić tego rodzaju informację jeszcze przed pobraniem interesującej go aplikacji.

Obecnie użytkownicy mobilnych urządzeń mają do dyspozycji narzędzia, które dostarczają im podobnych informacji, ale już po pobraniu i zainstalowaniu na swoim urządzeniu mobilnej aplikacji. Witryna dostarcza też cennych informacji twórcom mobilnych aplikacji. Posiadając je, mogą oni projektować energooszczędne aplikacje, co przekłada się bezpośrednio na żywotność baterii zainstalowanych w smartfonie czy tablecie.

Osoba odwiedzająca witrynę może wyszukać aplikację podając jej nazwę albo wskazać interesujący ją mobilny system operacyjny lub kategorię aplikacji. Może też sprawdzić czy dana aplikacja była testowana oraz jak dużo danych wykorzystuje w różnych sytuacjach (wtedy gdy jest pobierana, gdy jest instalowana i inicjowana, gdy normalnie pracuje oraz gdy pracuje w tle). Witryna wyświetla też informacje, które pomagają użytkownikom chronić w odpowiedni sposób dane generowane przez mobilną aplikację.

Witryna KnowMyApp.org zawiera na razie informacje o 50 najbardziej popularnych mobilnych aplikacjach (bezpłatnych oraz płatnych) znajdujących się w magazynach Apple i Google. CTIA zapowiada, że z każdym miesiącem do witryny będą dodawane kolejne aplikacje. Zaprasza też twórców mobilnych aplikacji do aktywnej współpracy i dzielenie się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200