CONFidence 2010: zjazd hackerów w Krakowie

Już 25 maja rozpocznie się konferencja CONFidence 2010. To jedna z najbardziej nietypowych i najciekawszych konferencji IT w naszym kraju, nazywana jest popularnie "zjazdem hackerów". Słowo "hacker" musi być w tym przypadku rozumiane prawidłowo: jako osoba posiadająca wybitną wiedzę na temat bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Bezpieczeństwo oprogramowania, systemów operacyjnych, usług internetowych i technologii mobilnych to podstawowe tematy wykładów na CONFidence 2010. Hitem tegorocznej konferencji może być wystąpienie Jacoba Appelbauma, hackera zatrudnionego do pracy nad projektem Tor (największą obecnie siecią zapewniającą anonimowość użytkowników) Na CONFidence pojawią się także tematy związane z phishingiem, analizą luk w zabezpieczeniach oprogramowania oraz... typowymi błędami w zachowaniu administratorów systemów informatycznych.

Konferencja odbędzie się w Kinie Kijów na Al. Krasińskiego 34 w Krakowie w dniach 25-26 maja. Czołówka światowej klasy specjalistów, dwa dni wykładów prezentujących nowe, nieujawniane dotychczas wyniki badań, ponad 400 uczestników - wszystko to na 7 edycji konferencji CONFidence.

Zobacz również:

  • Veeam: ataki ransomware są coraz silniejsze
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

CONFidence to nie tylko konferencja ale przede wszystkim spotkanie ludzi, którzy na co dzień przełamują kolejne ograniczenia systemów i rozwiązań teleinformatycznych przez co jednocześnie starają się poprawić ich bezpieczeństwo. To także profesjonalne warsztaty, panele dyskusyjne, pobyt w Hackers' Squad oraz całodzienna "undergroundowa" impreza.

Uwaga: do konferencji pozostało już bardzo mało czasu, ale wciąż można wziąć w niej udział. Każdy chętny na hasło PC World otrzyma 20% zniżki na opłatę rejestracyjną.

Mamy też specjalną niespodziankę: jedną, zupełnie darmową wejściówkę dna CONFidence 2010. Aby ją wygrać należy wziąć udział w błyskawicznym konkursie i wysłać na adres pbragosz w domenie idg.com.pl wiadomość email z propozycją tematu związanego z bezpieczeństwem, lukami w oprogramowaniu i łamaniem zabezpieczeń, który powinniśmy opisać w pcworld.pl. Czas na odpowiedź upływa 24 maja o godzinie 18.00.

W mailu konkursowym prosimy koniecznie podać numer telefonu. Oddzwonimy do zwycięzcy!

Informacje: CONFidence 2010

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200