COMTEK'91

8 kwietnia 1991 roku w Moskwie przy akompaniamencie orkiestry KGB ZSRR nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy COMTEK'91. Jest to już druga "specjalistyczna międzynarodowa wystawa techniki komputerowej. Jej organizatorami są radziecko-amerykańs-kie przedsiębiorstwo Propuskk International, korporacja Komputer Net i Comtek Exposition USA.

8 kwietnia 1991 roku w Moskwie przy akompaniamencie orkiestry KGB ZSRR nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy COMTEK'91. Jest to już druga "specjalistyczna międzynarodowa wystawa techniki komputerowej. Jej organizatorami są radziecko-amerykańs-kie przedsiębiorstwo Propuskk International, korporacja Komputer Net i Comtek Exposition USA.

Ponad 150 firm eksponowało swe wyroby na 16 tys. metrów kwadratowych w pawilonie na terenie WDHN. W porównaniu z rokiem ubiegłym podwoiła się liczba uczestników. Oznacza to, że nastąpił wzrost zainteresowania zarówno ze strony wystawców, zachodnich firm komputerowych, jak i odbiorców - przedsiębiorstw państwowych, spółdzielni, spółek i prywatnych użytkowników. Wiele liczących się firm miało swoje stoiska na COMTEK'91 m.in IBM, Hewlett-Packard, Siemens, Apple, Compaq, Samsung, Hyundai, DEC, Lotus, Microsoft, Aldus, Autodesk, BASF, Borland, Citizen, Fox, Intel, Kodak, Nantuc-ket, Oracle, Star, Sun, Verbatim, WordPerfect. Wystawiono najnowsze osiągnięcia techniki komputerowej, programy, sieci, urządzenia peryferyjne i środki łączności i telekomunikacji.

W czasie trwania wystawy odbywały się liczne odczyty naukowe i sympozja. Korporacja Symantec dokonała przedstawienia pierwszych swoich programów w języku rosyjskim. Do końca tego roku na rynku radzieckim, w przystępnej cenie w rublach, pojawią się najpopularniejsze programy tej firmy w wersji rosyjskiej. Będą to między innymi takie programy, jak Norton Antivirus, Norton Commander, Norton Backup. Symantec w przyszłości planuje założenie w ZSRR klubu użytkowników programów Nortona.

Zainteresowanie wystawą było olbrzymie, cieszyły oko szybkie komputery, sprawne drukarki, wspaniałe plotery i coraz doskonalsze programy. Jednak największe zainteresowanie, zwłaszcza wśród dziennikarzy, wywołał człowiek - twórca wielu programów - Peter Norton, który przyjechał do Moskwy wraz ze swoją piękną żoną. Tego znamienitego gościa umieszczono w jednym z najstarszych hoteli Moskwy, niedawno odnowionym secesyjnym „Metropolu". Jednak nawet tam nękano Petera Nortona pytaniami. Dziennikarzy interesowało wszystko, nawet to czy trudno jest żyć u boku tak sławnej osoby jaką jest Peter Norton, Odpowiedź była krótka - jest fajnie. Na pytanie -czy pojawienie się bezklawiaturo-wych komputerów spowoduje nową rewolucję, tak jak to było w przypadku komputerów osobistych, Peter Norton odpowiedział, że aczkolwiek nie należy umniejszać znaczenia bezklawiaturowych komputerów, zwłaszcza dla pewnych grup użytkowników, to jednak większość ludzi woli posługiwać się tradycyjnymi klawiaturami. Porównując programy Windows i DOS Peter Norton opowiedział się raczej za DOS-em.

Obecnie Peter Norton jest członkiem Rady Nadzorczej Symanteku. I osobiście nie zajmuje się tworzeniem nowych programów. Nie zrezygnował jeszcze całkowicie ze swego ulubionego zajęcia. Wyszukuje młode talenty i młodych programistów, z którymi dzieli się swoim doświadczeniem i udziela im wsparcia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200