CIO zwiększają inwestycje w cyfrowe przepływy pracy - badanie Adobe

Adobe przeprowadziło badanie, z którego wynika, że wiele firm podkreśla znaczenie cyfryzacji dla produktywności i morale. Biznes stawia na hybrydowe formy pracy po pandemii i potrzebuje cyfrowych narzędzi.

CIO stawiają coraz bardziej na cyfrowe narzędzia / Fot. Microsoft

CIO stawiają coraz bardziej na cyfrowe narzędzia / Fot. Microsoft

Digital workflows, czyli cyfrowe przepływy pracy, odnotowują znaczny wzrost wykorzystania - twierdzi Adobe. Powodem jest to, że firmy coraz częściej decydują się na hybrydowe formy pracy. Adobe opublikowało raport we współpracy z Microsoft i Forbes Insight, z którego wynika, że dwie trzecie CIO (Chief Information Officer) planowało zdigitalizować miejsca pracy i wprowadzić oprogramowanie biurowe wykraczające poza obecną konfigurację.

W badaniu udział wzięło ponad 600 członków kadry kierowniczej wyższego szczebla. Okazuje się, że prawie połowa jest zdania, że ich podejście do cyfryzacji było niezadowalające, stąd chęć dyrektorów do dalszego inwestowania w technologie, takie jak narzędzia do współpracy online.

Zobacz również:

  • Canva dokonuje największego przejęcia w pościgu za Adobe
  • HPE Alletra Storage MP – technologiczna inwestycja na lata
  • RiTherm - niezbędne narzędzie w arsenale każdego projektanta i inżyniera

Cyfrowe miejsca pracy

Postępująca cyfryzacja w miejscu pracy oznacza wzrost produktywności - twierdzą CIO. Jeden z respondentów argumentował, że wzrost wynika z uwolnienia czasu pracowników, ponieważ można realizować wiele cyfrowych procesów przy obsłudze choćby zadań administracyjnych. Dzięki temu personel może być bardziej kreatywny i produktywny w swoich głównych zadaniach.

Inna korzyść, jaką zapewniają cyfrowe przepływy pracy, to podniesione morale pracowników poprzez zwiększenie ich zaangażowania w pracę. Z badania wynika, że cyfryowe przepływy pracy zapewniają lepszą, łatwiejszą organizację pracy - to oznacza, że wykonywanie wielu zadań staje się mniej kłopotliwe. Konsekwencją jest ponadto lepsza obsługa klienta, ponieważ pracownicy mają więcej czasu na istotną pracę, która ma realny wpływ na klientów.

Z raportu wynika, że największe poprawy w biznesie, związane z cyfryzacją, są widoczne w analityce danych i wyciąganiu wniosków (40% wskazań w badaniu).

Na drugim miejscu znalazły się większe możliwości uzyskiwania przychodów, a firma Adobe argumentowała, że choć początkowo zwrot z inwestycji z cyfryzacji przepływów pracy może nie wydawać się oczywisty, to jednak "lepsze procesy cyfrowe mogą zapewnić twojej firmie sukces i rozwój w przyszłości".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200