CIO szykują się do konsolidacji

Ponad połowa europejskich dyrektorów IT uważa, że konsolidacja to jedna z najważniejszych inicjatyw na najbliższą przyszłość - wynika z badania przeprowadzonego przez Vanson Bourne dla Riverbed Technology.

Ok. 40% ankietowanych dyrektorów IT z całej Europy planuje w przyszłym roku połączyć wszystkie serwery, a 44% przewiduje, że wydajność aplikacji w sieci rozległej (WAN) będzie wyzwaniem w trakcie procesu konsolidacji infrastruktury IT. Dla 40% uczestników badania istotne są także wirtualizacja i cloud computing.

"Większość średnich i dużych przedsiębiorstw ma rozproszone po całym kraju lub świecie siedziby, oddziały, centra przetwarzania danych oraz zespoły mobilnych pracowników. Chociaż dotychczasowa infrastruktura była tworzona w taki sposób by wspierać zdalnych pracowników, to jednak ten model okazał się zbyt kosztowny i skomplikowany dla większości firm. Wraz z konsolidacją IT zagwarantowanie szybkiego dostępu do scentralizowanej poczty e-mail oraz plików i aplikacji staje się kluczowe dla zachowania wydajności pracowników" - stwierdził Mark Lewis, dyrektor ds. marketingu i współpracy w regionie EMEA w Riverbed.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200