CIO Roku 2012 wybrany!

Beata Sosnowska Dyrektor Departamentu IT i Organizacji VB Leasing Polska S.A. zwyciężyła w 10. jubileuszowej edycji Konkursu CIO Roku.

Drugie miejsce zajął Andrzej Osuch, dyrektor IT w LUX MED Sp. z o.o. Trzecią nagrodę otrzymał Marcin Palmer, dyrektor IT na Europę Północną w GKN Driveline. Jury przyznało w tym roku wyróżnienie Przemysławowi Federowiczowi, dyrektorowi Pionu IT w Enovatis S.A.

CIO Roku 2012 wybrany!

Laureaci Konkursu z przedstawicielami Jury

CIO Roku 2012, Beata Sosnowska, Dyrektor Departamentu IT i Organizacji VB Leasing Polska S.A., dzięki konsekwencji w realizacji obranej strategii zmieniła diametralnie sposób pracy wewnątrz IT i współpracy z jego firmowym otoczeniem. Dziś IT w VB Leasing Polska S.A. stanowi istotny, strategiczny element biznesu, a CIO uczestniczy w kreowaniu strategii firmy.

CIO Roku 2012 wybrany!

Od lewej: Przemysław Federowicz, Andrzej Osuch, Marcin Palmer, Beata Sosnowska, Łukasz Neuman

Jednym z elementów, i zarazem wehikułów tej zmiany, stał się sposób wprowadzenia i rozwijania szeroko pojętego Business Intelligence, od 2008 r. do teraz. Rozumiejąc kluczowe znaczenie kultury posługiwania się informacją dla swojej firmy, świadomie i konsekwentnie stawiając na angażowanie w sprawę strony IT oraz użytkowników, CIO Roku 2012 poszerza całościowy system o kolejne narzędzia, rozwiązania, elementy i funkcje. Od 2012 r. narzędzie początkowo postrzegane jako raportowe stało się jednym z kluczowych komponentów wspomagających zarządzanie spółką. Zasób informacji zawarty w BI obejmuje niemal każdy obszar biznesowy firmy. Nastąpił przełom, użytkownicy są świadomi możliwości i korzyści, co otwiera szansę na budowanie inteligentnych rozwiązań i poszerzenie wizji np. dzięki rozważanej współpracy ze światem nauki.

Ten i inne elementy wdrożone i uporządkowane do 2012 r. dowodzą, że IT VB Leasing działa na rzecz biznesu w sposób pragmatyczny, wyszukując sposoby nieoczywiste ale przynoszące szansę na dalszy rozwój, kreatywne podejście do własnych możliwości i okazji, jakie pojawiają się na rynku.

Zdobywca drugiego miejsca - Andrzej Osuch - jest z wykształcenia lekarzem. Jego zdaniem w zarządzaniu IT sprawdza się wiele lekarskich zasad - na przykład zasady "primum non nocere" (po pierwsze nie szkodzić) należy przestrzegać budując relacje w zespole.

Marcin Palmer, któremu jury przyznało trzecie miejsce w Konkursie, zarządza korporacyjnym IT w całej Europie, kieruje międzynarodowym zespołem, z sukcesem promując wysoką jakość polskiej informatyki.

W tegorocznej edycji Konkursu rywalizowało aż 13 finalistów. W skład 12-osobowego Jury wchodziło 6 dotychczasowych CIO Roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200