CFO obawiają się cloud computingu

Firmy nadal obawiają się aspektu bezpieczeństwa w cloud computingu i chcą zabezpieczyć się, zanim zainwestują w tę technologię - wynika z badania dla SunGard. Jedynie 15% dyrektorów finansowych powierzyłoby dane swojej firmy dostawcom cloud computingu.

Aplikacje, które dyrektorzy finansowi najmniej chętnie widzieli by w chmurze to systemy finansowo-księgowe - aż 37% respondentów stwierdziło, że tego typu oprogramowanie nie powinno być przenoszone z własnej infrastruktury firmy, a 13% nie chciałoby przeniesienia swoich stron internetowych.

Jednak CFO są zainteresowani przeniesieniem części rozwiązań IT swoich organizacji do chmury - niemal trzy czwarte chciałoby, żeby centra danych firmy zniknęły z bilansów rocznych, jednak nie widzą potrzeby pośpiechu - jedynie jedna czwarta respondentów oczekuje, że nastąpi to w ciągu najbliższych pięciu lat.

Choć panuje przekonanie, że koszty są najważniejszym czynnikiem implementacji cloud computingu, badanie pokazuje, że większość CFO szuka raczej pewności, bezpieczeństwa i trwałości danych klientów niż imponującego zwrotu z inwestycji, gdy wybiera dostawcę rozwiązania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200