CEPiK z poślizgiem

W wyniku cieć budżetowych w bieżącym roku MSWiA mogło przeznaczyć na budowę systemu CEPiK nie 65 mln zł lecz jedynie 39 mln zł. Dopiero w 2005 r. zostanie zbudowana sieć WAN na potrzeby systemu. W starostwach nie zostaną więc na razie wdrożone aplikacje umożliwiające rejestrowanie samochodów w systemie centralnym. Proces ten miał się rozpocząć w marcu br.

O sześć miesięcy opóźni się także uruchomienie zapasowego centrum danych systemu CEPiK. Mimo przesunięć w harmonogramie dotyczącym kilku etapów projektu, MSWiA zapewnia, że zakres, wartość oraz końcowy termin realizacji nie ulegnie zmianie.

MSWIA zawarło porozumienie z Ministrem Infrastruktury o przyspieszeniu procesu integracji systemów informatycznych pozostających w kompetencji MI obsługujących centralną personalizację praw jazdy i dowodów rejestracyjnych oraz systemem CEPiK. W minioną środę Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, która obsługuje system personalizacji dokumentów, zawarła warunkową umowę z Softbankiem o wartości 27,7 mln zł. Chodzi o dostawę i wdrożenie rozwiązań informatycznych, które umożliwią komunikację miedzy systemem CEPiK i zarządzanym przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych systemem personalizacji dokumentów.

Zobacz również:

  • Kolejny producent pojazdów EV wspiera standard ładowania Tesli
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200