CEO Slacka Stewart Butterfield odchodzi z firmy

Czy Stewart Butterfield, CEO firmy Slack, wie o czymś, o czym nie wiedzą użytkownicy tej bardzo popularnej aplikacji do współpracy online?

Stewart Butterfield odejdzie ze Slacka / Fot. Richrad Drew, AP

Stewart Butterfield odejdzie ze Slacka / Fot. Richrad Drew, AP

Współzałożyciel i dyrektor generalny Slacka, Stewart Butterfield, prowadził firmę od samego początku - od 2014 r. Zachował stanowisko również po tym, gdy w 2020 r. Slacka przejęła za 227 mld dol. firma Salesforce.

Teraz jednak Butterfield odchodzi. Ale to nie koniec. Brett Taylor, co-CEO Salesforce, również złożył rezygnację. I dalej, ze Slacka odejdą również szefowie marketingu, brandingu i komunikacji.

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę
  • Trendy w e-commerce 2024
  • Płace CEO biją rekordy. Szef Apple'a nawet nie w Top 5

"Butterfield jest niesamowitym liderem, który stworzył ukochaną na całym świecie firmę Slack" - powiedział rzecznik firmy. "Pomógł przeprowadzić pomyślną integrację Slack z Salesforce, a dziś Slack jest wpleciony w platformę Salesforce Customer 360".

Stewarta Butterfielda zastąpi Lidia Jones, dotychczasowa szefowa Salesforce Cloud, która dołączyła do firmy w 2019 r. Wcześniej przez 12 lat pracowała w Microsoft, a także 4 lata w Sonos.

W Salesforce na stanowisku dyrektora zarządzającego pozostanie tylko Marc Benioff. Póki co będzie jedynym prezesem i CEO.

Butterfield podkreślił, że jego rezygnacja nie ma nic wspólnego z odejściem Taylora z Salesforce.

Akcje Salesforce spadły o 48% w ciągu tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200