CA zarządza sieciami WLAN

Computer Associates przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego oprogramowania, które będzie zarządzać sieciami WLAN i chronić je przed intruzami. Produkt nosi nazwę Wireless Site Management (WSM).

Oprogramowanie WSM jest obecnie intensywnie testowane i CA zapowiada, że produkt pojawi się oficjalnie w jego ofercie w czwartym kwartale br.

Wiadomo już, że WSM składa się z trzech podstawowych części: ochrona sieci WLAN (kontrolowanie dostępu do sieci oparte na technologii Wired Equivalent Privacy; automatyczne generowanie, dystrybuowanie i synchronizowanie kluczy szyfrujących dane), zarządzanie warstwą fizyczną sieci oraz rejestrowanie zdarzeń i budowanie raportów.

Zobacz również:

  • FCC zbada czy sieci Wi-Fi 6E mogą zakłócać pracę innych bezprzewodowych systemów łączności
  • Jak zmieni się zarządzanie sprzętem Apple w macOS 13 (MDM) ?

CA zapowiada, że kolejne wersje oprogramowania WSM zawierać będą narzędzia SDK (Software Development Kit), dzięki którym użytkownicy będą mogli modyfikować pakiet WSM i wprowadzać do niego swoje własne rozwiązania.

Pierwsza wersja oprogramowania WSM wspierać będzie sieci WLAN standardu 802.11b, ale CA pracuje już nad kolejnymi wersjami wspierającymi standardy 802.11a i g.

CA myśli też nad wprowadzeniem w przyszłości do WSM rozwiązań wspierających takie technologie, jak VoIP (przesyłanie głosu przez sieci IP) i "roaming" (mobilni użytkownicy).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200