CA ma umowę partnerską z Asseco

Polski oddział CA od ponad roku prowadzi reorganizację działań w kierunku w pełni partnerskiego modelu, przygotowując nowe zasady i zachęty. Nowym partnerem amerykańskiej firmy zostało niedawno Asseco Systems, której w Grupie Asseco powierzono współpracę z dostawcami rozwiązań zewnętrznych. De facto prawdopodobnie już w październiku zostanie włączona w struktury Asseco Poland, podobnie jak w styczniu ABG.

Stanisław Buzała, dyrektor CA w Polsce

"Nawiązanie współpracy z Grupą Adama Górala jest bardzo ważnym dla nas wydarzeniem i wiążemy z nim duże nadzieje na ekspansję nie tylko w Polsce, ale także wszędzie tam, gdzie działa i będzie działać Asseco" - podkreśla Stanisław Buzała, dyrektor CA w Polsce. Wieloletnie doświadczenie Asseco Systems i jej udział w polskim rynku to pierwszy powód do zadowolenia dla polskiego oddziału CA. Drugi to fakt, że umowa z Asseco Systems obejmuje rozwiązania mainframe i te z grupy IT security - linie produktowe, które do tej pory w Polsce miały najmniejszy udział w przychodach CA. Tymczasem na świecie rozwiązania mainframe to ok. 60% przychodów. "Z Asseco wchodzimy w zupełnie nowe obszary polskiego rynku" - mówi Stanisław Buzała. O tym, że CA bardzo ceni sobie nowego partnera świadczy fakt, że szkolenia i certyfikacja inżynierów, wdrożeniowców, pracowników wsparcia sprzedaży i samej sprzedaży będzie odbywała się siłami nie tylko polskiego oddziału, ale całej organizacji CA na poziomie europejskim.

Szef polskiego oddziału CA podkreśla, że spółka chce mieć wąskie, wyselekcjonowane grono lojalnych partnerów, wyspecjalizowanych w jednej lub dwóch grupach produktowych (CA ma ich obecnie sześć). "Liczba partnerów jest niewielka, ale będziemy w nich bardzo dużo inwestować. Istotne jest pokrycie rynku i potencjał dotarcia, a również intensywność współpracy - chodzi o to, aby biznes z CA stanowił znaczący udział w biznesie naszych partnerów. Stawiamy na partnerów strategicznych" - mówi Stanisław Buzała. W ostatnim okresie CA nawiązało na poziomie globalnym współpracę z , która została partnerem konsultingowym w obszarze IT Risk Management. W Polsce CA może zaś pochwalić się kontraktem Premium Technology, który podpisał, ze spółką PL.2012 umowę na wdrożenie systemu klasy PPM - CA Clarity, służącego do zarządzania portfelem projektów.

Jak mówi szef polskiego CA, obecny rok finansowy niekoniecznie będzie należał do najlepszych, ale ostatni kwartał obrachunkowy, który firma kończy w marcu br., to jeszcze szansa na poprawę wyników. "Model partnerski okrzepł i rokuje dobrze" - twierdzi.


TOP 200