CA kupuje dostawcę rozwiązań DLP

CA poinformowała o porozumieniu dotyczącym przejęcia firmy Orchestria, dostawcy rozwiązań zapobiegania wyciekom danych (DLP), w celu uzupełnienie własnych technologii z dziedziny bezpieczeństwa danych.

Przejęcie, które ma być sfinalizowane pod koniec stycznie br., będzie już trzecim nabytkiem CA w obszarze bezpieczeństwa. Technologia DLP firmy Orchestria ma wzbogacić produkty do zarządzania dostępem i tożsamością CA o możliwość kontroli dostępu i ustawianie polityk w oparciu o tożsamość użytkownika i jego rolę.

CA zamierza zintegrować technologie i zespół Orchestria z jednostką organizacyjną CA zajmującą się bezpieczeństwem i będzie oferować technologie DLP zarówno w formie niezależnej jak i zintegrowane w zestawach ochronnych CA.

Zobacz również:

  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?

Koncepcja ściślejszego połączenia tożsamości i danych w bezpieczne środowisko zawartości, wpasowuje się w dziedzinę zarządzania opartego na rolach czy szerzej: technologii zarządzania uprawnieniami. Produkty zarządzania uprawnieniami mogą uzyskiwać dane niezbędne do zarządzania tożsamością z usług katalogowych, czy kartotek pracowniczych i integrować je z narzędziami zarządzania dostępem takich dostawców jak np. CA, Oracle czy IBM w celu zapewnienia użytkownikowi możliwości budowania polityk zarządzania uprawnieniami.

CA uważa, że jej główni konkurenci na rynku zarządzania tożsamością i dostępem - IBM i Oracle - nie mają takich rozwiązań DLP. Ma je jednak Symantec, która nabyła w roku 2007 firmę Vontu i zapowiedziała integrację funkcjonalności DLP we własnych produktach ochrony desktopa, sieci i pamięci masowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200