Były inżynier samochodowy Apple przyznaje się do winy za kradzież tajemnicy handlowej

Były inżynier amerykańskiego oddziału Apple w poniedziałek przyznał się do winy za kradzież tajemnicy handlowej - jest to jedna z dwóch osób oskarżonych o kradzież tajemnic handlowych z rodzącego się programu samojezdnych samochodów producenta iPhone’a.

Źródło: Apple

Amerykańscy prokuratorzy federalni twierdzą, że Xiaolang Zhang pobrał plan płytki drukowanej dla autonomicznego samochodu Apple. Podobno zamierzał pracować chińskiego startupu pracującego nad autonomicznymi pojazdami. W ostatniej chwili zarezerwował lot do Chin. Został aresztowany na lotnisku w San Jose po przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa.

Xpeng, chiński producent samochodów elektrycznych, do którego dołączył Zhang po odejściu z Apple w 2018 roku, napisał dzisiaj na swoim podobnym do Twittera koncie Sina Weibo, że firma nie miała sporu z Apple w tej sprawie i że nie była zaangażowana w sprawę Zhanga w żadnej formie.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • Chiny biorą odwet i uderzają w USA

Zhang początkowo nie przyznał się do winy w związku z zarzutami, ale według dokumentów sądowych w poniedziałek osiągnął porozumienie z prokuratorami i zmienił swoje przyznanie się do winy. Ugoda została przypieczętowana, a wyrok ma zapaść w listopadzie.

Apple ma wprowadzić autonomiczny samochód do sprzedaży w 2024 r.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200