Było SDI, czas na TDI

Telekomunikacja Kolejowa włącza się do gry o rynek szerokopasmowego dostępu do internetu. Firma wprowadza do oferty nową usługę TDI (Twój Dostęp do Internetu) zapewniającą nielimitowany dostęp do sieci - na razie z szybkością 115,2 Kb/s. Usługę można zamawiać obecnie jedynie w kilku lokalizacjach. TK zapowiada, że do końca roku rozszerzy jej zasięg na cały kraj.

W okresie pilotażowym TK oferować będzie usługę o nazwie "TDI Standard" w czterech miastach: Białystok, Ostrów Wielkopolski, Skarżysko Kamienna, Wrocław. Później zostanie rozszerzony jej zasięg i zapewne także parametry. Dostępny teraz wariant to 115,2 Kb/s, stały adres IP i nielimitowany ilościowo transfer danych. TDI skierowana jest głównie do abonentów usług telefonicznych świadczonych przez Telekomunikację Kolejową, posiadających odpowiednie zakończenie sieci. Dla klientów indywidualnych w przypadku umowy na 24 miesiące opłata aktywacyjna wyniesie 341 zł brutto, abonament - 89 zł, a w wariancie na 12 miesięcy - odpowienio - 450 zł i 112 zł.

Atutem TK jest posiadanie jednej z najbardziej rozbudowanych sieci szkieletowych w Polsce. Telekomunikacja Kolejowa, kojarzona głównie z dzierżawą łączy i usługami transmisji danych od dłuższego czasu oferuje również usługi telefoniczne oraz synchroniczne łącza internetowe dla firm, a także usługi dial-up. Z tych ostatnich - według danych TK - korzysta ok. 3,5 tys. klientów.

Zobacz również:

Przedstawicle Telekomunikacji Kolejowej nie podają danych dotyczących szacowanego popytu na TDI, jasne jest jednak, że nie będzie to strategiczna usługa firmy. Łącznie TK ma ok. 60 tys. klientów.

http://www.tktelekom.pl


TOP 200