Bydgoskie AnyMedia dla TP

Lucent Technologies rozszerzył ramową umowę z Telekomunikacją Polską na dostawę i instalację rozwiązań komutacyjnych i dostępowych FITL AnyMedia z zakładu produkcyjnego w Bydgoszczy. Wartość rozszerzonej umowy wynosi 30 milionów Euro.

TP będzie kupować rozwiązania i usługi z oferty komutacyjnej i dostępowej Lucenta, które będą używane do dalszej cyfryzacji sieci telekomunikacyjnej, jak również mają zapewniać abonentom TP usługi głosowe i danych.

System dostępowy Lucent AnyMedia stanowi wielodostępową platformę, zapewniającą zintegrowane usługi transmisji głosowej POTS i szerokopasmowe (ISDN, DSL) oraz usługi specjalne. System oparty na koncepcji sieci optycznej FITL (Fiber in the Loop) uwzględnia różne topologie sieciowe, co daje możliwość swobodnego konfigurowania architektury sieci dostępowej u klienta. Modularna architektura systemu AnyMedia pozwala na rozbudowę sieci teleinformatycznej w przyszłości i jest otwarta na nowe technologie.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

„Kontynuujemy naszą współpracę z TP przy modernizacji sieci, która ma za zadanie zaoferować abonentom szerszy wybór nowoczesnych usług, a uniwersalne systemy dostępowe AnyMedia stosowane przez TP do świadczenia usług głosowych i danych, w tym usługi Neostrada, są już produkowane w Polsce" – powiedział Andrzej Dulka, dyrektor INS na Polskę w Lucent Technologies.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200