Business Consulting Center opracowała moduł obsługi kasy gotówkowej dla systemu SAP R/3

Moduł został stworzony przy użyciu dostarczanych przez SAP narzędzi ABAP.

Business Consulting Center (BCC) z Poznania, firma specjalizująca się we wdrożeniach SAP R/3, opracowała dla tego systemu moduł obsługi kasy gotówkowej (OKG). Został on napisany w Polsce przy użyciu dostarczanych przez SAP narzędzi ABAP.

Dzięki OKG firmy korzystające z SAP R/3 otrzymują możliwość "obsługi kasy w systemie". OKG funkcjonuje zarówno w wersji R/3 3.0 systemu (wdrożenie w przedsiębiorstwie Organika Zachem), jak i w wersji 4.5 (testowe wdrożenie w wewnętrznym systemie użytkowanym przez BCC). Orientacyjna cena licencji na jednego użytkownika wraz z wdrożeniem, szkoleniem i dokumentacją wynosi ok. 13 800 euro.

BCC opracowuje również inne systemy współpracujące z R/3. Jednym z nich jest aplikacja do obsługi handlu elektronicznego, bazująca na Windows NT i technologii ASP. Na obecnym etapie rozwoju produktu służy on głównie do zbierania zamówień. Przedstawiciele firmy twierdzą jednak, że zaawansowane funkcje będą opracowywane na podstawie konkretnych wymagań klientów.

Kolejną propozycją BCC dla użytkowników SAP będzie aplikacja przeznaczona dla handlowców, korzystających z komputerów naręcznych. Przedstawiciele handlowi na małym komputerze mogą gromadzić zamówienia, zbierać informacje o konkurencji itd. BCC opracowało aplikację z myślą o urządzeniach Ericssona, pracujących pod kontrolą systemu EPOC. Może ona jednak działać na każdym urządzeniu wyposażonym w wirtualną maszynę Javy. Z funkcjami systemu będzie się można zapoznać prawdopodobnie podczas odbywającego się w kwietniu br. kongresu SAP w Warszawie.

BCC jest także autorem aplikacji do obsługi dokumentów celnych (ODC) dla systemu SAP R/3.

***

Business Consulting Center zaoferuje przedsiębiorstwom wstępnie skonfigurowany system SAP R/3

Powstał polski moduł celny dla SAP R/3

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200